Müracaatla ilk sırada yer aldı Türkiye'de sanayinin gelişmiş olduğu bölgelerden yapılan başvuru sayısının yüksek olduğu gözlendi.
Müracaatla ilk sırada yer aldı
İletişim 0536 580 37 57 / Mobil Görünüm
Sosyal İletişim Kanallarımız Cicoz Yolu Cd. Kartaltepe, 34040 Bayrampaşa/İstanbul +90 212 212 35 17 Bayrampaşa Patent Logo

Müracaatla ilk sırada yer aldı

Müracaatla ilk sırada yer aldı Türkiye'de sanayinin gelişmiş olduğu bölgelerden yapılan başvuru sayısının yüksek olduğu gözlendi.
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Bayrampaşa Haberleri  Tarih :  11.1.2019       Google Plus      
Cicoz Yolu Cd. Kartaltepe, 34040 Bayrampaşa/İstanbul +90 212 212 35 17 Bayrampaşa Patent

Bayrampaşa Patent Logo

Müracaatla ilk sırada yer aldı


İSTANBUL - Türk Patent Enstitüsüne (TPE) geçen yıl 4 bin 527 patent başvurusu yapılırken, iller arasında İstanbul, bin 830 müracaatla ilk sırada yer aldı. Türk Patent Enstitüsü verilerine göre, 2013'teki başvuru sayısı, önceki yıla göre yüzde 4 arttı. Türkiye'de sanayinin gelişmiş olduğu bölgelerden yapılan başvuru sayısının yüksek olduğu gözlendi.

Marmara birinci, İç Anadolu ikinci

Verilere göre Marmara Bölgesi 2 bin 677 patent başvurusuyla ilk sırada yer aldı. Marmara'yı, 910 patent başvurusuyla İç Anadolu ve 428 ile Ege Bölgesi takip etti. Patent başvurularında Akdeniz Bölgesi'nin dördüncü, Karadeniz Bölgesi'nin beşinci, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin de altıncı sırada olduğu görüldü.

Bir yılda yapılan başvurularda, 100'ü aşamayan tek bölge ise Doğu Anadolu oldu. Bu bölgeden toplam 53 patent başvurusu yapıldı.

Sanayileşme ve üniversiteler patent sayılarını arttırdı

TPE'nin verilerinde, patent sayısı yüksek illerde sanayinin daha gelişmiş, üniversite sayısının da fazla olduğu belirlendi. Üniversite sayısının yüksek olduğu, ticaretin beşiği olarak da anılan İstanbul, bin 830 başvuruyla iller sıralamasında birinci oldu. Bu kenti, Ankara ve Bursa takip etti.


/kaynak:Dünya

Müracaatla ilk sırada yer aldı

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Dünya devleriyle gizlilik anlaşması imzalayan şirket, Mercedes’e de üretim yaptı.
0 Yorum

    Yorum Yapın
    MUTLU MÜŞTERİLER
    Markalarımızın tescili ve tüm patent işlerimizde çözüm ortağımız Etkin Patent ile çalışıyoruz. Bizden çok markalarımıza sahip çıktığını ve titizlikle takip ederek bizleri yönlendirdiklerini söyleyebilirim. Etkin Patent ile tanıştıktan sonra diğer rakip şirketlerinden ne kadar farklı olduklarını anladık. Bizim için en önemli farkları, amaçlarımızı gerçekleştirirken sadece bizim işimizi ifa eden değil aynı zamanda büyük resmi göstererek bize yolumuzda ışık tutan bir ortağa dönüşmeleridir. Bu kalite ile herkesin tanışmasını isterim


    E-Bülten